Marea Adunare Obștească la Giroc pentru modernizarea drumurilor

GIROC. Săptămâna trecută, în sala mare a primăriei din Giroc, a avut loc o adunare obștească de o importanță deosebită pentru viitorul comunei. Sub conducerea primarului și în prezența a numeroși gospodari de seamă din Giroc Sat și Chișoda, s-au purtat discuții aprinse privind starea drumurilor comunale.

În urma dezbaterilor, s-a hotărât cu majoritate de voturi începerea lucrărilor de pietruire și nivelare a principalelor artere care fac legătura cu exploatațiile agricole. Fondurile vor fi asigurate din bugetul local, completate de contribuția de muncă a cetățenilor dornici să își vadă comuna modernizată.

„Este de datoria noastră să lăsăm copiilor noștri drumuri curate și trainice,” a declarat unul dintre bătrânii satului, aplaudat de întreaga asistență.

Scroll to Top